Wszystkie aktualności Aktualności

Chcesz pomóc swojemu pierwszoklasiście? Czytaj mu!

Twoje dziecko każdego dnia idąc do szkoły zastanawia się, co je tam spotka . Ma już nowe książki, a w nich tyle ciekawych ilustracji. Być może bardzo cieszy się, że jest już w szkole, ale te pierwsze dni i tygodnie mogą przynieść również  wiele trudnych emocji. Wszystko jest nowe. Nie wiadomo, czy koleżanki i koledzy będą przyjaźni, a może będą dokuczać, czy Pani będzie miła i  pomoże w różnych kłopotach, czy też nie.

więcej

Z uczniem w świat wartości – jak modelować postawy i motywować do nauki

Coraz częściej myśląc o współczesnej szkole mamy wrażenie, że zabrnęliśmy w ślepą uliczkę. Coraz dokładniej widzimy, że nie realizuje ona celów, które przed nią stoją - przygotowania młodych ludzi do pracy i życia społecznego. Społeczeństwo potrzebuje ludzi, którzy widzą perspektywę innych, potrafią współdziałać i rozwiązywać problemy, budować relacje, tworzyć stabilne rodziny. Pracodawcy ... A nauczyciele, żeby realizować program ...

więcej

Kurs o czytaniu może być fascynującą przygoda!

Kurs „Wychowanie przez czytanie”, który odbyłam w okresie między kwitnieniem drzew, a pisaniem świadectw, zaowocował odkryciem wiedzy na temat dobroczynnego wpływu czytania na rozwój dzieci i zainicjowaniem fascynującej przygody z literaturą dziecięcą ze świadomością wagi codziennego czytania głośnego. 

Tak napisała Pani Katarzyna Śpiewak, Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Belgii

Pani Kasiu dziękujemy za miłe słowa :-) 

 

więcej