Jesteś tutaj: IUMW Strona główna O IUMW Kursy e-learningowe IUMW Opinie naszych uczestników

Opinie naszych uczestników

Jestem mamą Franka, sześcioletniego superbohatera, który chciałby latać i mieć super moce. Superbohatera, który fascynuje się walkami, strzelaniem z łuku, walką ze złymi i ratowaniem świata. Zupełnie nie mogłam zrozumieć tej fascynacji, wiele razy zastanawiałam się, gdzie się podział mój mały syneczek, który najbardziej lubił układać puzzle z mamusią a teraz twierdzi, że to nuda :-( Wiele razy zastanawiałam się, dlaczego tak się stało i kiedy to się stało? Gdzie podział się mój synuś? Dlaczego od pewnego czasu nasze światy zupełnie się rozjechały?

Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania znalazłam na kursie dotyczącym "Wychowywania chłopców". Oprócz wiedzy, która była mi bardzo potrzebna, niezwykle cenna była też wymiana doświadczeń między innymi uczestnikami kursu i wsparcie, które dostałam od grupy i prowadzącej kurs w różnych sytuacjach. Teraz czuję się bliżej mojego syna, łatwiej mi go zrozumieć i łatwiej znaleźć z nim wspólny język. Polecam ten kurs wszystkim mamom synów, naprawdę warto zagłębić się trochę w męski świat.

Magda

 

Kurs „Wychowanie przez czytanie”, który odbyłam w okresie między kwitnieniem drzew, a pisaniem świadectw, zaowocował odkryciem wiedzy na temat dobroczynnego wpływu czytania na rozwój dzieci i zainicjowaniem fascynującej przygody z literaturą dziecięcą ze świadomością wagi codziennego czytania głośnego. Odnalazłam odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z moją pracą w szkole, jak również mnóstwo pomysłów na wzbogacenie mojego warsztatu nauczycielskiego. Zawsze byłam przekonana o tym, że nauka czytania powinna być procesem ciekawym dla dziecka, ale nasza rzeczywistość edukacyjna wcale tego nie pokazywała. Podczas kursu otrzymałam wiele wskazówek, jak dokonywać zmian, aby nabywanie umiejętności czytania mogło dawać satysfakcję zarówno dzieciom, jak też nauczycielowi. Kurs stał się również świetną okazją do wymiany doświadczeń z ludźmi z całej Polski, którzy wykonują swoje zawody z godną pozazdroszczenia pasją.

Kurs kończyłam z żalem, że… trwał zbyt krótko. Dwa miesiące to trochę za mało, żeby dojrzały owoce, ale nie wątpię w to, że zbiór wkrótce się rozpocznie. To był niewątpliwie mądry kurs.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Spiewak, Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Belgii

Biuletyn IUMW