Jesteś tutaj: IUMW Strona główna O IUMW Kursy e-learningowe IUMW Kurs „Wychowywanie chłopców”

Wychowywanie chłopców

Kurs on-line dla Rodziców i Nauczycieli prowadzony w formie interaktywnej przez wykwalifikowanych Moderatorów

tl_files/aktualnosci/2.pngJeśli często zastanawiasz się, dlaczego twój syn mało mówi, ciągle biega, wszystko rozkręca, bywa nieposłuszny i agresywny, dlaczego przeszkadza w szkole i nie chce się uczyć, dlaczego jako nastolatek jest wycofany, uwielbia gry pełne przemocy i łatwo ulega złym wpływom – ten kurs jest właśnie dla ciebie.


Termin rozpoczęcia kursu:

Czas trwania:

Opłata za kurs na osobę:

 

Na kursie dowiesz się, dlaczego sposób postrzegania i przeżywania świata przez chłopców i dziewczynki oraz przez mężczyzn i kobiety tak bardzo się różni i jak sprawić, byśmy się wzajemnie lepiej rozumieli i bardziej szanowali. Dzięki zrozumieniu wrodzonych cech i potrzeb chłopców, rodzicom i nauczycielom łatwiej będzie wychować ich na wspaniałych mężczyzn – samodzielnych, odpowiedzialnych, kulturalnych, mądrych i szczęśliwych. Kurs odpowiada na pytania wychowawcze, m.in.:

  • Dlaczego chłopcy na ogół późno zaczynają mówić, mało mówią, gorzej się uczą, nie czytają?
  • Co zrobić z niespożytą energią chłopca?
  • Jak rozwijać jego zainteresowania?
  • Jak rozmawiać, aby nas słuchał i wiedział, czego od niego chcemy?
  • Co robić, kiedy nie reaguje na nasze prośby i polecenia?
  • Co robić, gdy się boi, kiedy płacze, kiedy jest przygnębiony?
  • Dlaczego bywa agresywny, jak reagować na jego zaczepki słowne?

Dzięki kursowi poczujesz się lepiej przygotowana/y do wychowywania chłopca.

 

Opinie uczestników:

„Zawsze wydawało mi się, że wychowanie chłopców jest łatwiejsze, niż dziewczynek, mimo że jako dzieci są bardziej niegrzeczni :). Kiedy na świecie pojawiali się kolejno moi trzej synowie, a ja posuwałem się coraz dalej w moim zawodowym i ojcowskim doświadczeniu, uświadomiłem sobie, jak wiele zagrożeń czyha na chłopców i jak bardzo są zaniedbywani w szkołach. Dzięki kursowi przeczytałem książkę Steve'a Biddulpha, (...) i miałem okazję do zapoznania się z bardzo ciekawymi materiałami (...). Dyskusje na forum pozwoliły na wymianę doświadczeń i wiedzy, co jest ogromnym atutem kursu. Wiedzę i materiały wykorzystuję w swojej pracy z rodzicami w szkole (...).

Dziękuję za Wasze kursy, ponieważ są najlepsze ze wszystkich kursów online, z którymi miałem do czynienia - wymagają systematyczności, pracy, częstego logowania, dzięki czemu bierze się żywy udział w kursie. Spotkałem tam ludzi, którzy naprawdę chcą zająć się swoimi dziećmi jak najlepiej. I chyba te spotkania z ludźmi i moderatorami są największą wartością kursów IUMW” .

Mariusz Szamraj

„Jestem mamą Franka, sześcioletniego superbohatera, który chciałby latać i mieć super moce, który fascynuje się walkami, strzelaniem z łuku, walką ze złymi i ratowaniem świata. Zupełnie nie mogłam zrozumieć tej fascynacji, wiele razy zastanawiałam się, gdzie się podział mój mały syneczek, który najbardziej lubił układać puzzle z mamusią, a teraz twierdzi, że to nuda :(. Wiele razy zastanawiałam się, dlaczego tak się stało i kiedy to się stało? Gdzie podział się mój synuś? Dlaczego od pewnego czasu nasze światy zupełnie się rozjechały?

Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania znalazłam na kursie  „Wychowywanie chłopców”. Oprócz wiedzy, która była mi bardzo potrzebna, niezwykle cenna była też wymiana doświadczeń między innymi uczestnikami kursu i wsparcie, które dostałam w różnych sytuacjach od grupy i Moderatorki prowadzącej kurs. Teraz czuję się bliżej mojego syna, łatwiej mi go zrozumieć i łatwiej znaleźć z nim wspólny język. Polecam ten kurs wszystkim mamom synów, naprawdę warto zagłębić się trochę w męski świat”.

Magda


Biuletyn IUMW